Epic Games Oyun Kütüphane Yükleme ve Ayarları

Daha önce Epic Games sitesinden ücretli yada ücretsiz oyunları kütüphanenize eklemeyi anlatmıştım Bakınız Burada. Şimdi bir adım ileri giderek
epic-games-oyun-kuetuephane-yuekleme-ve-ayarlari

Daha önce Epic Games sitesinden ücretli yada ücretsiz oyunları kütüphanenize eklemeyi anlatmıştım Bakınız Burada. Şimdi bir adım ileri giderek kütüphanemize eklediğimiz oyunları bilgisayarımıza indirme, indirilecek yer seçimi gibi önemli ayarları da resimli olarak anlatacağım.

Epic Games oyunlarını görmek için BURAYA tıklayın

Epic Games oyunları hesaba ekleme konu anlatımı için TIKLAYINIZ

 

Önceki konuda hesabımıza ekledikten sonra Epic Games başlatıcı indire tıklıyoruz ve bilgisayarımıza Epic installer adında windows installer dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz aşağıdaki görüntüde görülen dosya inecek.

Sağ tıklayarak YÜKLE yada çift tık yaparak çalıştırıyoruz. Windows izin isteyecek sizde evet diyerek kuruluma başlayabilirsiniz.

Kurulumu tamamlandıktan sonra üst taraftaki gibi bir güncelleme yapacak.

Program yüklendikten sonra açılış sayfası yukardaki gibi olacak hesabınız için giriş yapacaksınız. Benim hesabım mail adresim ile olduğu için ben mail hesabını ele alacağım diğerleride son derece kullanıcı dostu, kısa sürede halledebilirsiniz.

Sarı Kare Kutu: Mail adresiniz.
Kırmızı Kare Kutu: Şifreniz
Yeşil Kare Kutu: Basarak giriş yapabilirsiniz.

Kırmızı Kare Kutu: Kütüphaneniz (aldığınız ücretli ve ücretsiz oyunlar burada olacak.)
Yeşil Kare Kutu: İndirmeler aktif olarak indirmeleriniz burada görebilirsiniz.
Sarı Kare Kutu: Burada ayarlar bölümü en önemlisi oyunları nereye kaydedeceğinizi seçebilirsiniz. Detay için bir alttaki resme bakın.

Ayarlar sekmesine girdiğinizde Kırmızı kare içine alınmış KASA ÖNBELLEĞİ KONUMU DÜZENLEYE tıklayın. Burada amaç oyunların kayıt edileceği konumu seçmek.

Sarı kare kutucuk Sıfırla: Varsayılan ayarlara geri dönmeye yarar.
Kırmızı kare kutuya GÖZAT tıklayarak kaydetme yerini seçiyoruz alttaki resme bakınız.

Benim yaptığım gibi D diski içinde GAMES klasörü yada siz epic games vb yapabilirsiniz. Seçtiğiniz klasör YEŞİL KUTUCUK içindeki gibi olacak. En son Mor kare kutucuğa basarak klasör seçiyoruz.

Kırmızı kutucuk seçmiş olduğumuz oyunlar klasörü, sarı kutucuk geçici dosyalar. Son olarak yeşil kutucuğa içindeki UYGULA ya tıklıyoruz ve işlem tamam.

 

 

Değerlendirebilirsiniz

0

Cevap Bırakın

© 2020 Oyunhaber Tüm hakları Saklıdır. Web Sitesi Tasarımı: OyunHaber.Org